Графік роботи: Пн-Пт: 09:00-17:00, Сб: 10:00-14:00

- Саджанці -

Кизил

Кизил Кизил (лат. Cornus mas) Cornelian Cherry, Kornelkirsche

Пропозиція

Наш розплідник продає тільки сортові щеплені/окуліровані саджанці, що забезпечує повторення ознак материнської рослини (сорту). Вироблені таким способом кизили швидше вступають у період плодоношення (перші плоди на 3-річних рослинах) і характеризуються більшою плодючістю та масою плодів, ніж у відповідних видів.

У нашому асортименті є польські та українські сорти, тільки з червоними плодами. Всі запропоновані сорти спостерігаються нами на нашій плантації протягом кількох років. У виробництво ми реалізовували лише ті, які відповідали вимогам щодо терміну дозрівання в умовах нашої країни, плодючості, відсутності чергування в плодоношенні та можливості механічного збирання. Саджанці, які ми продаємо, однорічні окулянти висотою 70-100 см в горщиках 2л. Всі саджанці мають повністю вкорінений горщик, що допускає будь-який термін посадки. Рослини не зазнають стресу, пов’язаного зі зміною умов вирощування, як у випадку з рослинами, купленими з голим корінням.

Кизил

Кизил для більшості з нас маловідома рослина і мало хто знає, що в Польщі його культивують здавна. Майже в кожному палацовому та садибному саду колись був кущ кизилу. Цей вид відноситься до довгожителів. Деяким поширеним зразкам 100-200 років. Хоча останніми роками він трохи пішов в забуття, зараз, коли ми приділяємо все більше уваги здоровому харчуванню, він повертається і користується все більшим інтересом.

Особливості виду

У природному середовищі існування кизил являє собою великий чагарник і досягає розмірів близько 5 м у висоту. Відноситься до числа найбільш ранньоквітучих рослин, перші квіти з’являються вже в середині березня. Кущі усипані тисячами дрібних жовтих квіток, які приваблюють перших комах-запилювачів. Кизил є перехреснозапильною рослиною, за винятком кількох сортів, які демонструють часткове самозапилення. Плоди справжнього виду дрібні (до 2 см), темно-червоні, овальні, з великим відсотком кісточки по відношенню до м’якоті, дозрівають у вересні, сильно осипаються з куща. Найважливішою особливістю цього виду є те, що плоди кизилу дуже багаті цінними поживними речовинами: вітаміном С, залізом, кальцієм, магнієм, бета-каротином. Вони містять багато антоціанів, поліфенолів, органічних кислот, флавоноїдів, завдяки чому мають сильну антиоксидантну дію.

 

Odmiany derenia jadalnego dostępne w naszej ofercie.

Dublany

Польський сорт (ліцензія дендрарію в Болестрашіце), дозріває в кінці серпня. Плоди дозрівають відносно рівномірно, солодкі, мають високу цукристість 14%. Колір плодів темно-червоний, частка кісточки до м’якоті 12%, маса плоду 3,3-4,5г.

Термін дозрівання

кінець VIII

Elena

Український сорт з дуже смачними, соковитими плодами, які дозрівають в середині серпня. Плоди овальної форми, вагою 5 г, відсоток насіння 9%. Це сорт, який щороку рясно плодоносить.

Термін дозрівання

пол. VIII

Korrałowyj Marka

Український сорт (сіянець жовтий Янтарний) рекомендований переважно для споживання в сирому вигляді завдяки ніжному та солодкому смаку (цукристість 12,7%). Плоди дозрівають в середині серпня, яскраво-червоні, кулясті, середньою масою 5,8-6 г.

Термін дозрівання

пол. VIII

Видубецький

Один з найпопулярніших українських сортів. Плоди дозрівають в кінці серпня, темно-червоного кольору, пляшкової форми, масою 6,5-7,6 г. Урожайний сорт.

Термін дозрівання

кінець VIII

Володимирський

Український сорт, який починає дозрівати в кінці серпня. Плоди грушоподібної форми, темно-червоні, великої маси в середньому 7,5 г (у сприятливих умовах навіть 9 г). Кісточка становить 10% від маси плоду.

Термін дозрівання

кінець VIII

Костя

Сорт українського походження, що характеризується великими плодами 6-9 г. Плоди кисло-солодкі, темно-червоні, тверді, грушоподібної форми. Це найновіший сорт у нашій пропозиції, дозріває у другій половині вересня.

Термін дозрівання

II пол. IX

Лук’янівський

Український сорт з темно-червоними плодами пляшкової форми масою 6-7,5 г. Плоди дозрівають у другій половині серпня. Частка кісточки в плоді становить 10%. Характерною особливістю цього сорту є те, що плоди після дозрівання не опадають, стиглі плоди залишаються на рослині 3-4 тижні.

Термін дозрівання

2 пол. VIII

Миколка

Ранній український сорт, термін дозрівання в середині серпня. Темно-червоні плоди грушоподібної форми середньою масою 5-6 г, дуже смачні в сирому вигляді. Цей сорт дозріває рівномірно і щорічно рясно плодоносить.

Термін дозрівання

пол. VIII

Радість

Український сорт, термін дозрівання в кінці серпня. Плоди овальні, темно-червоні, кисло-солодкі, середньою масою 5,5-6 г, дозрівають рівномірно і довго тримаються на лозі. М’якоть добре відділяється від кісточки. Сорт характеризується високою і стабільною врожайністю.

Термін дозрівання

кінець VIII

Світлячок

Український сорт з найбільшими плодами, що досягають в середньому близько 7 г, а в сприятливих умовах іноді навіть 10 г. Червоно-чорні плоди грушоподібної форми, кисло-солодкі, дуже ароматні, з невеликою кісточкою, що становить 7,5% від маси плоду. Термін дозрівання припадає на кінець серпня, стиглі плоди добре зберігаються на лозі і після збору добре зберігаються.

Термін дозрівання

кінець VIII

Старокиївський

Сорт українського походження з темно-червоними плодами пляшкової форми, які
дозрівають на початку вересня. Середня вага плоду 6-7 г, кісточка становить близько 10,5% ваги.

Термін дозрівання

початок IX

Шафран

Найпопулярніший польський сорт (виведений в дендрірію в Болестрашіце), дозріває в середині вересня. Плоди темно-червоні, грушоподібної форми, середньою масою 3-5,5 г. Завдяки високому вмісту цукру в 14% плоди дуже солодкі, багато хто вважають їх найсмачнішими.

Термін дозрівання

пол. IX

Вирощування кизилу їстівного  

Цей вид вважається невибагливим у вирощуванні, але для того, щоб рослини добре росли, необхідно дотримувати правильні умови. Кизилу потрібні лужні ґрунти з pH 7-8. На ділянці, де плануються посадки, не повинно бути стоячих водоймів, кизил погано переносить періодичне затоплення.

При вирощуванні кизилу також необхідно звернути особливу увагу на засолення ґрунту, при занадто високому Ec ріст рослини пригнічується, листова пластинка всихає, а потім гине вся рослина. Найкраще росте на водопроникних і родючих ґрунтах. Вимагає сонячних або напівзатінених місць, що сильно впливає на смак і колір плодів і швидкість їх дозрівання. Кизил – морозостійка рослина.

Посадка кизилу 

Перед посадкою розпушіть ґрунт у рядках на глибину приблизно 40-50 см, щоб розпушити структуру ґрунту та провітрити його. Таким чином ми створимо належні умови для росту молодих коренів. На бідних ґрунтах варто додатково вносити перегній у вигляді перепрілого гною, розкисленого торфу, компосту. Це можна робити смугами в ряд або окремо, вносячи органіку під кожну рослину. Висаджувати рослини слід так, щоб місце щеплення не було під землею. На плантаціях варто встановити систему поливу. У кизилу досить неглибока коренева система, в спекотні дні верхній шар грунту швидко пересихає і на рослинах з’являється нестача води, що проявляється підсиханням країв листкової пластинки. На зрошуваних насадженнях також спостерігаємо відмінності в рості особливо молодих рослин (вони мають значно більший річний приріст), що також впливає на розмір і якість врожаю. Стандартні посадки на промислових насадженнях проводять з відстанню між рядами 4 м і 2-2,5 м в ряду. Якщо виробник вирішує сильно обрізати рослини, ці розміри можна зменшити до 3 м між рядами та 1,5 м у рядку. При виборі таких параметрів слід пам’ятати про спосіб збирання та розміри культиваційної техніки на нашому підприємстві.

Перехресне запилення кизилу вимагає посадки на плантації не менше двох сортів. Кизил не любить пересадок, особливо старі екземпляри. Тому варто купувати горшкові рослини з розгалуженою кореневою системою, таким чином ми уникнемо проблеми приживлення рослин, як це часто буває при покупці рослин з голим коренем.

Підживлення кизилу

Одним з найважливіших факторів, що впливають на успішність вирощування, є pH ґрунту, який необхідно підтримувати на рівні не нижче 7 pH. Вибираючи місце для кизилу, слід провести аналіз ґрунту, щоб мати можливість доповнити відсутні поживні речовини перед посадкою та провести вапнування (крейдою), якщо рН занадто кислий. У наступні роки також варто вапнувати щороку, щоб забезпечити рослинам оптимальні умови росту. Кизил дуже добре реагує на органічні підгодівлі, ви можете щороку забезпечувати рослини компостованим гноєм або компостом. При внесенні мінеральних добрив пам’ятайте про безхлоридні добрива, оскільки кизил чутливий до хлоридів. Найкраще використовувати комплексні добрива і ті, що містять кальцій.

Обрізка кизилу

Кизил відноситься до рослин, вегетація яких починається дуже рано, в кінці лютого в рослині починає циркулювати сік. Ця особливість дуже сильно впливає на час зрізання, яке повинно припадати на період спокою рослини, тобто з кінця вересня до кінця лютого. Зробивши зріз в цей час, ми уникнемо відтоку соків з рослини (кизил сильно «плаче») і тим самим його послаблення. Дикий кизил має форму великого чагарнику, але для комерційних насаджень рекомендується утримувати рослини в деревоподібній формі. Тому для отримання стандартної форми в перші роки слід обрізати всі гілки на висоту 70 – 100 см, залишаючи один основний стовбур, а в наступні роки видаляти всі пагони, що з’являються на цій ділянці. З експериментів, проведених на нашій плантації, ми спостерігаємо, що кизил дуже добре реагує на зрізання на короткі пагони осипанням великою кількістю квітів і таким чином збільшує врожайність і вагу плодів.

Основною формою господарювання дерев кизилу на плантаціях у Польщі є келихоподібна форма, яка характеризується відсутністю направляючої. У такої рослини є 4-5 сильних гілок, рівномірно розташованих поза стовбуром. На нашій плантації ми практикуємо зрізання кизилу в осьовій, веретеноподібній формі. Це форма, яка широко використовується у більшості видів плодових рослин, пристосованих до комбайнового збирання. Така форма допускає густоту насаджень з відстанню між рядами до 3 м і 1,5 м в ряду. Завдяки цьому на певній площі можна висадити більше рослин і таким чином збільшити врожайність, отриману з гектара.

- Упаковка -

Упаковка і транспортування

Пакуємо розсаду в ящики-піддони 120×100 см або на вагонетки, т.з. датське, що забезпечує безпечне та економічне транспортування.

Рослини забезпечені необхідними документами, необхідними для транспортування рослин, тобто паспортом рослини.